חיפוש

בדיקות הנתרמת לפני הליך תרומת זרע

FollowFollow on Facebook

כל אישה מבצעת מספר בדיקות לפני תחילת הליך תרומת הזרע ואף תישלח לבדיקות נוספות לאחר פגישתה עם הרופא המטפל לפי החלטתו.

הבדיקות אותן תעבור האישה

קליטה ראשונית

לאחר הפנייה לבנק הזרע של הרצליה מדיקל סנטר, תוזמן האישה לפגישת היכרות, שבמהלכה ייפתח עבורה תיק אישי. הפגישה תיעשה במועד המתאים לאישה, ותאפשר לצוות להכיר את האישה ולבחון את מצבה הרפואי הכללי (על סמך עיון בתיק הרפואי שלה). במעמד זה כבר תוכל האישה להתחיל בתהליך בחירת התורם המתאים לה. בתום הרישום היא תיכנס לרשימת ההמתנה לתרומת זרע.

ראיון

האישה תוזמן לריאיון אישי קצר, שבו תוכל להכיר את הצוות שיטפל בה וללמוד יותר על הדרך שמובילה להיריון באמצעות תרומת זרע. הריאיון יכלול גם סיור קצר בבנק הזרע עצמו, שבו תכיר האישה את הסביבה ותבקר בחדרי הטיפולים הנעימים.

בדיקות גנטיות

בהמשך התהליך תעבור האישה סדרת בדיקות הנוגעות למטען הגנטי בגופה. בדיקות אלו ייעשו לשתי מטרות עיקריות: לוודא כי אינה נשאית של מחלה גנטית או מוטציה, ולהבטיח התאמה גנטית טובה בינה לבין התורם העתידי.

בחירת תורם

זו השלב החשוב ביותר בתהליך, שבמהלכו תבחר האישה את התורם המועדף עליה. לרשותה יעמוד קטלוג מפורט הכולל עשרות ומאות תורמים – תושבי ישראל, מבקרים מזדמנים בארץ ותורמים מחו"ל. תהליך בחירת התורם בבנק הזרע מציע פירוט רב מאוד, כולל פרטים כמו מקצועו של התורם, המזל האסטרולוגי, תחומי העניין שלו ועוד.

הליכים נוספים שניתן לבצע בבנק הזרע

בנק הזרע של בית החולים הרצליה מדיקל סנטר מציע לאישה שלל טיפולים והליכים רפואיים בתחום הפוריות, שישפרו את סיכוייה להיכנס להיריון:

מעקב ביוץ

תהליך אשר מבטיח כי צוות בנק הזרע יוכל לדעת בדיוק מתי מתרחש הביוץ – לטובת סיכויים מיטביים להפריה מוצלחת.

השראת ביוץ

סדרת פעולות אשר מאפשרת לצוות הרפואי 'לכוון' את מועד הביוץ לזמן המתאים מבחינת האישה.

שמירת מנות

כל נתרמת יכולה לבקש טרם, תחילת תהליך ההפריה, שמירה של מנות מאותו תורם לשימוש עתידי. כך היא תוכל להרות גם בעתיד מאותו תורם.

השבחת זרע

תהליך השבחת זרע נקרא גם שטיפת זרע, ומאפשר לברור מהדגימה שסיפק התורם את תאי הזרע הבריאים והחזקים ביותר.

הזרעה

תהליך הזרעה הוא החדרת מנת הזרע שהתקבלה מהתורם אל רחמה של האישה, במטרה להתחיל את שלב ההפריה – בדרך להיריון מוצלח.

הפריה חוץ גופית

במקרים שבהם הזרעה אינה אפשרית, תוכל האישה לעבור גם הפריה חוץ-גופית כדי להיכנס להיריון, ביחידת ה-IVF המשוכללת של בית החולים.

Call Now Button
נגישות