חיפוש

תרומת זרע בחו"ל או בארץ – המדריך השלם

FollowFollow on Facebook

מה חשוב לדעת וכיצד מתבצע התהליך?

ההחלטה להביא ילד לעולם באמצעות תרומת זרע היא צעד משמעותי וחשוב: את עומדת בתחילתה של דרך חדשה, כזו שצפויה לחולל שינוי משמעותי בחייך. הצעד הראשון בדרך להיריון המתקרב וללידה המיוחלת הוא הצעד שבו תבחרי את תרומת הזרע מתוך מאגר התורמים הגדול הממתין לך בבנק הזרע של הרצליה מדיקל סנטר.

כדי שהצעד הזה ייעשה על הצד הטוב ביותר מבחינתך, נפרט עליו כאן ונאפשר לך להבין בפני מה את עומדת ומה את צפויה לעבור.

מהי תרומת זרע ולמי היא מיועדת?

תרומת זרע ניתנת בידי תורם שנבחר בקפידה על ידי צוות בנק הזרע שלנו. כל תורם המוצע לך מתוך המאגר עבר סדרה ארוכה של בדיקות וראיונות שמטרתם ליצור עבורך מאגר איכותי במיוחד של תורמים (מידע על התהליך שעובר תורם הזרע). אותם מועמדים יוצעו לך על סמך שורה של קריטריונים

ודרישות שתקבעי בעצמך.

תרומת הזרע מיועדת לנשים אשר מעוניינות להביא ילד לעולם ללא בן זוג, לזוגות אשר אינם מצליחים להיכנס להיריון בדרך אחרת, לזוגות חד-מיניים ועוד. המטרה של התהליך ברורה: לממש את חלום הבאת הילד לעולם.

מהו התהליך שתעברי?

בהגיעך לבנק הזרע של הרצליה מדיקל סנטר, תעברי תהליך ובו כמה שלבים, במטרה לאפשר לך לבחור את התורם המתאים לך, ולא פחות חשוב מזה – כדי להעלות את הסיכוי להפריה מוצלחת בתום התהליך.

התקדמות התהליך תתבצע בהתאם לדרישותייך, תוך התחשבות מלאה בך, ברגשותייך ובתחושות המלוות אותך.

ריאיון אישי

בשלב זה תכירי את הצוות הרפואי, תספרי מעט על עצמך ותזכי לסיור קצר במקום, במהלכו תוכל להתרשם מהסביבה הרגועה והמזמינה בה יבוצע ההליך כולו. זהו השלב שבו תלמדי על הטכנולוגיה המשמשת את אנשי הצוות, תתרשמי מחדרי הטיפולים ותזכי להסבר כללי על התהליך הצפוי.

קליטה ופתיחת תיק רפואי

לאחר הריאיון הראשוני יחל תהליך קליטה קצר, אשר ייעשה בזמן המתאים והנוח לך – הודות למענה המידי ולזמינות הגבוהה שמציע לך בנק הזרע. בפגישה זו נכיר אותך טוב יותר, נבחן את התיק הרפואי שלך ונשאל שאלות משלימות. במעמד זה אף תוכלי לבצע את בחירת המועמד המתאים לתרומה ולפתוח רשמית בתהליך לקבלת תרומת הזרע. נוסף על כך, תוכלי לבצע שימור מנות לטובת תכנית טיפולים עתידית (נפרט על כך בהמשך).

בחירת תורם

שלב זה מאפשר לך לבחור תרומת זרע ספציפית, על סמך שלל פרטים ומאפיינים. אנשי צוות בנק הזרע מכירים היטב את התורמים הנמצאים במאגר, ברמה האישית ביותר, ועוברים אתם כברת דרך ארוכה לפני כניסתם למאגר התורמים. כך, נוכל לספק לך מידע רב על התורמים: הרגלי החיים שלהם, המשפחה שלהם, המראה הכללי שלהם (מבלי לחשוף את זהותם כמובן) ועוד.

נוכל אף לספר לך על מערכת היחסים האחרונה של התורם, על הסרט האחרון שראה ועל הספר האחרון שקרא – הכול כדי שתוכלי לבצע היכרות מעמיקה ככל האפשר עם התורם לפני החלטתך הסופית.

תורמי הזרע – ישראלים או מחו"ל

תרומת זרע מחו"ל

לרשותך עומדת האפשרות לבחור תרומת זרע מחו"ל, מתוך מאגרי התורמים הגדולים והחשתרומת זרע מח"ל ובארץ - בנק הזרעובים בעולם.

מה הם היתרונות בהזמנת תרומת זרע מחו"ל?

  • סיכויים נמוכים להמצאות צאצאים נוספים מאותו תורם בארץ
  • מבחר גדול של תורמים ממוצאים שונים
  • אפשרות לתורם פתוח – תורם אשר זהותו ידועה, כך שהצאצא רשאי ליצור עמו קשר מגיל 18
  • הקטנת הסיכוי למחלות גנטיות
  • יתרון מההיבט ההלכתי – על פי ההלכה אין להשתמש בתרומה של זרע מתורם יהודי.

אף שמדובר בתרומה של זרע אשר מיובאת מבנק זר, אנו מבטיחים לך יחס אישי

וליווי צמוד לאורך כל שלבי התהליך. לאחר שתבחרי את התורם המתאים לך, אנו נזמין את מנת הזרע עבורך ונמשיך את התהליך כרגיל ברגע שהמשלוח יתקבל לידינו.

כיצד מתבצע התהליך בפועל?

אישה אשר מעוניינת להרות באמצעות תרומת זרע מחו"ל, תוכל לעשות זאת בשתי דרכים: האחת – הזמנת מנת הזרע בעזרת אנשינו. השנייה – בחירה עצמאית של התורם דרך אתר האינטרנט של בנק הזרע המתאים לה (מתוך רשימת הבנקים שאנו משתפים אִתם פעולה ותובא בהמשך).

לאחר שנמצא התורם המתאים תבוצע הזמנת המנות באופן רשמי בעזרתנו, באמצעות פנייה ישירה אל בנק הזרע המתאים. המנה שתישלח אלינו תוחזק בתנאים מיוחדים עד להגעתה לארץ, כדי להבטיח שמירה על איכותה הגבוהה.

תרומת זרע מחו"ל – מה הן העלויות?

בנק הזרע FAIRFAX USA:

חבילה של חמש מנות זרע מתורם סגור – 25,000 ₪

חבילה של חמש מנות זרע מתורם פתוח – 27,500 ₪

בנקי הזרע האחרים ברשימה:

עד חמש מנות זרע – מחיר מנות הזרע + 7,000 ₪ + משלוח (500ˉ700$).

לרשותך מגוון בנקי זרע בינלאומיים, במספר מדינות אירופאיות ואמריקאיות, איתם אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא תוך דאגה חסרת פשרות לאיכות התרומה ותנאי העברתה לארץ.

תורמים ישראלים

מאגר התורמים הישראלים של בנק הזרע הרצליה מדיקל סנטר הוא מהמתחדשים והמגוונים בישראל כיום. בשל היכרותנו המקיפה והפרטנית מול כל תורם זרע, יש לנו את האפשרות לסנן את המועמדים בצורה יעילה וכך לבחור תורמים איכותיים.

תהליך אישור וקבלת תרומת זרע חדשה הנו מקיף ונוגע בכל ההבטים (רפואי ואישיותי).

ללא יוצא מן הכלל, כל תורם עובר ראיון מקיף, בדיקה רפואית של רופא בכיר, מנהל המעבדה ואחות מתאמת.

כל איש צוות נותן את דעתו הרפואית והאישית מהתורם המועמד בטרם קבלת התרומה לבנק הזרע.

מידע נוסף על תורמים ישראלים

שירותי המרפאה של בנק הזרע

מרפאת בנק הזרע עומדת לרשותך לאורך כל התהליך, ותספק לך במידת הצורך שירותי מעבדה מתקדמים ושירותי מרפאה בתחום הפוריות, כולל מעקב ביוץ, השראת ביוץ, הפריה חוץ-גופית ועוד. השירותים ניתנים בשיתוף יחידת ה-IVF המשוכללת של בית החולים הרצליה מדיקל סנטר.

תוכלי לבחור אם לקבל את השירותים מאנשי המרפאה שלנו או באופן חיצוני, מהרופא האישי שלך. שימי לב כי ישנם רופאים מומחים רבים אשר עובדים גם בבית החולים – מה שיכול להקל עלייך משמעותית ולהבטיח תיאום מיטבי בינם לבין אנשי מרפאת בנק הזרע.

מרכז הרישום הארצי

בנק הזרע של הרצליה מדיקל סנטר הצטרף באחרונה למרכז הרישום הארצי של מנות הזרע בישראל. מדובר במרכז רישום שבו לוקחים חלק כמה בנקי זרע בישראל, והוא נועד להבטיח כי תרומת זרע על ידי אותו תורם תתבצע בבנק אחד בלבד.

הליכים נוספים שמתבצעים בבנק הזרע

שמירת מנות

במסגרת התהליך תישאלי, כאמור, אם ברצונך לבצע שמירת מנות להריונות עתידיים ולהרות מאותה תרומת זרע. מהלך כזה יבטיח כי לכל ילדייך יהיה מטען גנטי משותף.

שטיפת זרע (השבחת זרע)

זהו תהליך שמטרתו להכין את הזרע לקראת הזרעה.

הזרעה

אחד השלבים החשובים ביותר אותו עוברת כל אישה החפצה להרות באמצעות תרומת זרע הוא הזרעה.

במהלך תהליך ההזרעה, תוחדר אל הרחם מנת הזרע במטרה להפרות את הביצית.

פעולה זו נמשכת מספר דקות בודדות ומבוצעת לרוב לאחר תהליך שטיפת הזרע.

תרומת זרע לפי ההלכה

ככלל, תרומת זרע לפי ההלכה מהווה אתגר, זאת משום האנונימיות המתחייבת מההליך. החשש הוא שהילד אשר נולד מתרומת הזרע ושאינו יודע מיהו אביו עשוי – באופן תאורטי – לשאת לאישה את קרובת משפחתו.

בנק הזרע ערוך ובעל ניסיון רב בהתמודדות עם ההיבטים ההלכתיים בתרומת הזרע בכדי להבטיח פתרון הלכתי.

נגישות