חיפוש

הריון מתרומת ביציות

FollowFollow on Facebook

הריון מתרומת ביציותאם גם את לא מצליחה להרות כתוצאה מאי ספיקה שחלתית מוקדמת כדאי שתדעי שאת לא לבד. כ- 3% מנשים צעירות (מגיל 18 ועד 40) סובלות מבעיה רפואית זו. המספרים מדברים על אלפי זוגות הסובלים מבעיות פריון ועל מנת להגשים חלום ולהפוך הורים, זקוקים לתרומת ביציות מתורמת מתנדבת שהם אינם מכירים.

כדאי שתדעי, שלהבדיל מתהליכי פוריות שונים שיכולים להיות מורכבים, תהליך קבלת תרומת ביצית הינו באופן יחסי פשוט וקל עבורך כנתרמת, ואחוזי ההצלחה של הפריות מתרומת ביצית גבוהים ועומדים על 50-80 אחוז אחוז.

מי זקוקה לתרומת ביצית

לתרומת ביציות זקוקות נשים שלא מסוגלות לייצר בכלל או לייצר כמות מספקת של ביציות יעילות ואיכותיות המאפשרות כניסה להיריון. הסיבות לכך יכולות להיות שונות, ביניהן סיבות רפואיות, כמו: סיבות גנטיות, פגיעה בשחלות בשל הקרנות, ניתוחים, טיפולים כימותרפיים ועוד. ישנן גם סיבות חברתיות לעלייה בצורך בתרומת ביצית, המובילה בהן הינה שנשים רבות דוחות את מועד הבאת הילדים לגיל מאוחר יותר ממה שהיה נהוג בעבר. ידוע שעם הגיל, איכות הביציות הולכת ויורדת, מה שמסביר את ההמלצה לכל אישה מעל גיל 45 שרוצה להרות לעשות זאת באמצעות תרומת ביצית. גם מערכות יחסים חד מיניות שהולכות ורווחות בעידן המודרני מעלות את הצורך, ואיתו את הביקוש לתרומת ביציות.

נקודת המבט הרגשית

ההחלטה להרות מתרומת ביצית של אישה אחרת, הינה ללא ספק החלטה כבדת משקל, והיא מגיעה במרבית המקרים לאחר טלטלה רגשית. פעמים רבות מעורבים גם תחושות אשמה, פגיעה ב'אגו' וכעס רב על גופך ה"פגום" שאכזב. העובדה שהילד שתלדי לא יהיה גנטית הילד שלך, דורשת זמן עיבוד ועיכול ואת מתמודדת עם התחושה שכל הקלפים נטרפו, ואת נפרדת מחלום שעד לפני זמן לא רב היה נראה כמשהו טבעי וודאי.

יחד עם זאת, מרבית הנשים שהרו מתרומת ביצית וילדו מדווחות על שביעות רצון רבה ועל כך שהייתה זו ההחלטה הנכונה ביותר. חודשי ההיריון והזמן מסייעים בתהליך ההבשלה ובסופו, את מחזיקה בזרועותיך את תינוקך, שבעוד זמן לא רב יאמר את המילה האחת שאת כה מתאווה לשמוע: אמא.

ביציות מתורמות ישראליות

על פי החוק בישראל, אם את בין הגילאים 18-54 ואינך יכולה להתעבר מסיבות רפואיות, תוכלי לקבל ביציות של תורמת ישראלית. החל מיוני 2010, מאפשר החוק גם לנשים שאינן נמצאות בתהליכים של טיפולי פוריות לתרום את ביציותיהן.

בפועל, עדין קיים פער גדול בין ביקוש להיצע כשמדובר בתרומת ביצית, ולהבדיל מתרומת זרע, המודעות וההיענות של תורמות ישראליות עדין לא נותנת מענה למספר הנשים, הזקוקות כמוך לתרומה.

בניסיון לתת מענה מקומי הולם לביקושים, שם בנק הזרע של הרצליה מדיקל סנטר את נושא הפריית ביציות מתורמות מקומיות על סדר היום והוא פועל להגדלת מאגר התורמות.

בבנק הזרע של בית החולים מחכה לך צוות מומחי פוריות, שיעניק לך הדרכה, טיפול וליווי צמוד לאורך כל הדרך. בנוסף לניהול רפואי מקצועי של מיטב מומחי הפריון, תיהני מתמיכה, אוזן קשבת, אווירה נעימה, שירות אישי וזמינות מקסימלית.

נגישות