חיפוש

בדיקת זרע – מתי כדאי לעשות?

FollowFollow on Facebook

בדיקת זרע היא בדיקה אשר בוחנת את איכותה של מנת הזרע של הנבדק על פי כמה וכמה קריטריונים חשובים. הבדיקה הזו תאפשר לצוות הרפואי לאבחן אם ישנה בעיית פוריות גברית, ואם יש כזו – מהי. התשובות לשאלות הללו יאפשרו לצוות הרפואי להחליט על הטיפול הנכון, בעזרתו ניתן יהיה להתגבר על הבעיה ולהשיג את המטרה החשובה מכול: הפריה מוצלחת ותחילתו של היריון בריא.

מהי בדיקת זרע?

בבדיקת הזרע בוחן הצוות הרפואי מנת זרע שאותה התבקש הנבדק למסור מבעוד מועד. הבדיקה תבחן את תאי הזרע הנמצאים במנת הזרע, תוך התמקדות במאפיינים ספציפיים וחשובים (תנועתיות הזירעונים, צפיפותם, נפח המנה, מידת החיוּת של הזירעונים ועוד).

מהי בעיית פוריות?

בעיית פוריות, בפשטות, היא בעיה אשר מונעת מבני זוג להרות. בהגדרה הרפואית, בעיית פוריות מוגדרת ככזו כאשר שני בני זוג מנסים להרות במשך שנה שלמה, מבלי להשתמש באמצעי מניעה, אך לא מצליחים. אם האישה עברה את גיל 35, יוגדרו בני הזוג כסובלים מבעיית פוריות כבר לאחר חצי שנה של ניסיונות לא מוצלחים להרות.

מה הם המאפיינים לאבחון בעיית פוריות גברית?

ברוב הגדול של המקרים, גבר לא ידע שהוא סובל מבעיית פוריות – או שהוא אפילו עקר – עד שהוא ובת זוגו יחלו בניסיונות להרות. אין כל תסמינים חיצוניים המעידים על כך, למעט מקרים מיוחדים. לכן כאשר בני זוג מתקשים להרות, יישלחו שניהם לסדרת בדיקות אשר תאפשר לברר מהו מקור הבעיה. לרוב תחל סדרת הבדיקות בבדיקת זרע, משום שזוהי בדיקה קלה ומהירה יחסית לאבחון.

נציין כי בכשליש מהמקרים הקושי להרות נגרם בשל בעיית פוריות גברית, שליש מהמקרים בשל בעיית פוריות שמקורה באישה ויתר המקרים – מסיבה לא ידועה.

מה הן ההמלצות בנוגע לבדיקת זרע?

בעיקרון, כל גבר בכל גיל יכול לבצע בדיקת זרע אם ירצה לוודא שהזרע שלו תקין. עם זאת, נהוג לרוב לבצע בדיקת זרע רק כאשר מתגלה בעיית פוריות, כלומר כאשר בני הזוג מתקשים להרות. יש לציין כי בבנק הזרע של בית החולים הפרטי הרצליה מדיקל סנטר נעשות בדיקות זרע לכל תרומת זרע, לפני הכנסתה למאגר התורמים.

מתי כדאי לבצע בדיקת זרע?

לבני זוג המתקשים להרות מומלץ לבצע בדיקת זרע, כדי לברר אם מקור הבעיה הוא בעיית פוריות גברית. כמו כן, גם אישה אשר מעוניינת להרות מתרומת זרע, מומלץ שתוודא כי התבצעה בדיקת זרע למנת הזרע של התורם.

שירותי בנק הזרע של הרצליה מדיקל סנטר – בדיקת זרע

כאמור, בנק הזרע של הרצליה מדיקל סנטר מבצע בדיקת זרע לכל מנה המועמדת לכניסה למאגר התורמים של הבנק. זאת כדי להבטיח כי יישמרו במאגר תרומות איכותיות בלבד – מה שיעלה משמעותית את הסיכויים להפריה מוצלחת בעזרת כל אחת ואחת מהמנות אשר נשמרות במאגר שלנו.

בנק זרע פרטי הרצליה מדיקל סנטר מבצע את בדיקות הזרע בעזרת המכשור המתקדם ביותר, ובסטנדרטים בינלאומיים. חשוב לציין כי גם בתהליך זה, כמו בכל התהליכים והבדיקות אשר נעשים בבנק הזרע שלנו, נשמרת דיסקרטיות מלאה בכל הנוגע לפרטיו האישיים של הנבדק.

היתרון הגדול של בדיקות הזרע המבוצעות בבנק הזרע של הרצליה מדיקל סנטר הוא ביכולת לבצע את הבדיקה באופן מיידי, ולמסור את תוצאותיה עוד באותו היום, לאחר אבחון שבוצע ע"י רופא מומחה. כך מתקצר משמעותית זמן ההמתנה לתוצאות, מה שמפחית את המתח וחוסך את אי-הוודאות – רגשות המלווים כמעט כל זוג אשר סובל מבעיות פוריות.

Call Now Button
נגישות